2020. szeptember 20., vasárnap
Vas Kata Blanka

Vas Kata Blanka VB ezüstérmes cyclocrossban

Svájcban rendezték az U23-as téli terepkerékpár (cyclocross) világbajnokságot, amelyen Vas Kata Blanka a második helyen zárt. A magyar versenyzőnek ez volt az első első nagy U23-as megmérettetése és ez az első magyar érem a szakág történetében.

Megjelent: 2020. február 3., hétfő 06:44  ·  Rovat: Sport  ·  Forrás: MTI / IfiPress  ·  Indexkép: V4 Ladies Series - Vanik Zoltán
Megjelent: 2020. február 3., hétfő 06:44 | Rovat: Sport
Forrás: MTI / IfiPress
Indexkép: V4 Ladies Series - Vanik Zoltán

Az U23-as női mezőnyben 14 ország 30 sportolója állt rajthoz. A verseny eredményközlője szerint a 18 éves Vas Kata Blanka 27 másodperccel kapott ki a győztes francia Marion Norbert Riberolle-tól a 12,7 kilométeres távon.

Partnerünk▾

V4 Kerékpárverseny

A cyclocross szakág viadalait ősszel és télen rendezik 1500-3000 méter hosszú körpályákon, amelyek földutakon, réteken, füves területeken, aszfalton, lépcsőkön, továbbá különböző mesterséges és látványos akadályokon keresztül haladnak.

Vas Kata Blanka VB ezüstérme minden idők legjobb magyar eredménye, a szakágban ugyanis korábban hazánknak még sosem volt érme.