Sport

World Urban Games 2019 - Marin Ranates, BMX freestyle

2019. szeptember 16., hétfő

World Urban Games: szép magyar eredmények a budapesti világjátékon

World Urban Games | Jól szerepeltek a magyar versenyzők World Urban Games utcai sportok világjátékán, melyet negyvenhat ország részvételével szeptember 13-15. között rendeztek a fővárosban.

Gáspár Lalita

Magyar érmek a junior puskások versenyében a sportlövő EB-n

Sportlövészet | Egy ezüst- és két bronzérmet szereztek a fiatal magyar sportolók a bolognai sportlövő Európa-bajnokságon. Az érmek közül kettőt csapatversenyben, egyet egyéniben szereztek junior sportlövőink.

Özbas Szofi

2019. szeptember 14., szombat

Junior Európa-bajnoki cím cselgáncsban

Cselgáncs | A 63 kilogrammos Özbas Szofi aranyérmet nyert a finnországi Vantaa-ban zajló junior cselgáncs Európa-bajnokságon. A Ceglédi VSE 17 éves dzsúdósa szerezte meg a magyar cselgáncssport történetének 22. aranyérmét a junior EB-ken.

Stadion, foci

2019. szeptember 5., csütörtök

Puskás-díj: Zsóri Dániel gólja is a legjobb három között

Foci | Zsóri Dániel találata bekerült a legjobb három közé az év góljáért járó Puskás-díj szavazásán – adta hírül a Nemzetközi Labdarúgó Szövetség (FIFA) honlapja, amely közzétette a többi kategória döntőseit is.

Sport, atlétika, futás

Szeptember utolsó péntekén ismét itt az Európai Diáksport Napja

Diáksport | Az idén szeptember 27-én rendezik meg az Európai Diáksport Napját, amelynek során 33 ország csaknem hárommillió iskoláskorú fiatalja vesz majd részt a legalább 120 percnyi mozgás- és sportprogramon.

Kajak-kenu VB 2019, Szeged

2019. augusztus 27., kedd

Öt arany-, négy ezüst- és egy bronzéremmel zártuk a kajak-kenu VB-t

Kajak-kenu | Magyarország a harmadik helyen végzett az éremtáblázaton a Szegeden rendezett, olimpiai kvalifikációs kajak-kenu világbajnokságon. Az olimpiai versenyszámokat tekintve hazánk szerezte a legtöbb érmet.

Berecz Blanka

2019. augusztus 26., hétfő

Két éremmel zártak junior úszóink a budapesti VB-n

Úszás | Százharminc nemzet több mint ezer versenyzőjének részvételével rendezték meg a 7. junior úszó-világbajnokságot augusztus 20-25. között Budapesten, a Duna Arénában. A magyar sportolók egy arany- és egy ezüstérmet szereztek.

Zsóri Dániel

2019. augusztus 20., kedd

Zsóri Dániel gólja is a Puskás-díj jelöltjei között

Foci | Az év góljáért járó díj történetében először magyar focista is szerepel a 10-es jelöltlistán: a debreceni játékos Ferencvárosnak lőtt februári találatára is lehet szavazni a nemzetközi szövetség (FIFA) honlapján.

U19-U17 leány kézilabda-válogatott

2019. augusztus 12., hétfő

A magyar kézis lányok leiskolázták Európát: a juniorok után az ifik is Európa-bajnokok

Kézilabda | Ahogy július 21-én az U19-es lányok Győrben, úgy augusztus 11-én U17-es női válogatottunk is megnyerte a korosztályos EB-t a szlovéniai Celjében. Mindkét nemzeti csapatunk százszázalékos mérleggel végzett az élen.

Foci

2019. augusztus 1., csütörtök

Megvannak a jelöltek a FIFA Év játékosa díjra

Foci | A Bajnokok Ligája-győztes Liverpoolból három futballista is jelölt a Nemzetközi Labdarúgó Szövetség (FIFA) által kiosztásra kerülő Év játékosa díjra. A győzteseket a FIFA a szeptember 23-i gáláján hirdeti ki.

Magyar Nagydíj 2018

Jön a Magyar Nagydíj: Hamilton hetedszer, Vettel harmadszor, Verstappen először nyerhet

Forma-1 | Vasárnap rendezik meg 34. alkalommal a Hungaroringen a Forma-1-es Magyar Nagydíjat: az idei futamgyőzelemre papíron három pilótának van nagy esélye.

A 18. vizes világbajnokság magyar aranyérmesei

2019. július 29., hétfő

Öt magyar aranyérem a vizes VB-n

Úszás | Az ötös szám jegyében zárult magyar részről a 2019-es vizes világbajnokság a dél-koreai Kvangdzsuban, hiszen öt aranyérmet szereztünk, amellyel hazánk az ötödik helyen végzett az éremtáblázaton. Hosszú Katinka kettő, Rasovszky Kristóf, Milák Kristóf és Kapás Boglárka egy-egy aranyat szerzett.

V4 Special Series 2019

2019. július 24., szerda

Két versennyel zárult idén a hazai V4-es kerékpáros szezon

Kerékpár | Szombaton és vasárnap került megrendezésre a Visegrad 4 Special Series egy-egy UCI 1.2-es besorolású versenye. Mindkét viadal Vásárosnaményban rajtolt, de amíg az első napon Nyíregyházáig, addig másnap Ibrányig tekert a mezőny.

Dárdai Pál

2019. július 16., kedd

Dárdai Pál egyelőre szakkommentátorként tudja elképzelni jövőjét

Foci | A Hertha BSC kispadjáról szezon végén távozott 43 éves edzőnek még nem hiányzik a labdarúgás, a sportágat illetően egyelőre csak mint televíziós szakértő gondolkodik.

Történelmi kiütéssel rajtoltak női pólósaink

2019. július 15., hétfő

Történelmi kiütéssel rajtoltak női pólósaink a vizes VB-n

Vízilabda | Bíró Attila együttese 64-0 arányú sikerével a sportág történetének legnagyobb arányú győzelmét aratta: az eddigi rekordot Jugoszlávia tartotta, amely az 1985-ös Universiadén 62-0-ra ütötte ki Guatemalát.