Sport

Dárdai Pál

2019. július 16., kedd

Dárdai Pál egyelőre szakkommentátorként tudja elképzelni jövőjét

Foci | A Hertha BSC kispadjáról szezon végén távozott 43 éves edzőnek még nem hiányzik a labdarúgás, a sportágat illetően egyelőre csak mint televíziós szakértő gondolkodik.

Történelmi kiütéssel rajtoltak női pólósaink

2019. július 15., hétfő

Történelmi kiütéssel rajtoltak női pólósaink a vizes VB-n

Vízilabda | Bíró Attila együttese 64-0 arányú sikerével a sportág történetének legnagyobb arányú győzelmét aratta: az eddigi rekordot Jugoszlávia tartotta, amely az 1985-ös Universiadén 62-0-ra ütötte ki Guatemalát.

A Kis-Pingvin Úszó és Vízilabda Előkészítő úszói

2019. július 8., hétfő

Hosszában ússzák át a Balatont fiatal úszók

Úszás | A budapesti Kis Pingvinek Úszó- és Vízilabda Egyesület tizennyolc ifjú sportolója jótékony céllal, egy új tornateremért vállalkozott a Balaton szokatlan irányú átúszására Keszthelytől Balatonakarattyáig.

Brazília

Copa América: Brazília ismét Dél-Amerika trónján

Foci | A házigazda Brazília 12 év után hódította el a Copa Américát, miután legyőzte Perut a dél-amerikai kontinenstorna vasárnapi döntőjében. A harmadik helyért Argentína 2-1-re legyőzte Chilét.

Tóth Krisztián

2019. július 4., csütörtök

Universiade: a megnyitón a zászlót vitte, majd megszerezte az első magyar érmet

Universiade | A cselgáncsozó Tóth Krisztián az első magyar érmes a Nápolyban zajló 30. nyári Universiadén, aki nem sokkal korábban a megnyitón még a zászlót vitte.

Aranycsapat

Hatvanöt éve vesztette el a berni VB-döntőt az Aranycsapat

Foci | A magyar labdarúgó-válogatott hatvanöt éve elvesztett berni világbajnoki döntőjére emlékezett az Aranycsapat Testület. A németek 1954-ben kétgólos hátrányból fordítottak.

Santiago Bernabeu Stadion

A Barca és a Real is idegenben kezdi a La Ligát

Foci | A címvédő FC Barcelona az Athletic Bilbao, a Real Madrid pedig a Celta Vigo vendége lesz a spanyol labdarúgó-bajnokság 2019/2020-as szezonjának nyitófordulójában augusztus harmadik hétvégéjén.

Frank Lampard

Frank Lampard a Chelsea új menedzsere

Foci | A londoni együttessel hároméves megállapodást kötött a legendás középpályás, aki 13 évig a londoni klub játékosa volt, aki most a Juventushoz távozó Maurizio Sarri helyét veszi át a kispadon.

UEFA Bajnokok Ligája

2019. június 1., szombat

A Liverpool az idei BL-győztes

Foci | Az FC Liverpool nyerte – története során hatodik alkalommal – a labdarúgó Bajnokok Ligája 2018/19-es szezonját azt követően, hogy a sorozat madridi fináléjában 2-0 arányban legyőzte a Tottenham Hotspur együttesét.

Magyar győzelem a Giro E-versenyen

Kerékpár | Teljesen hazai fejlesztésű kerékpárokkal magyar csapat nyerte a Giro d’Italia betétprogramjaként megrendezett olaszországi Giro E-viadalt, amelyben elektromos kerékpárokkal versenyeztek a résztvevők.

Footgolf

2019. május 31., péntek

Átadták Európa első, kifejezetten footgolfra tervezett pályáját Lakiteleken

Footgolf | A labdarúgás és golf egyesítéséből létrejött sportág 18 szakaszos pályáját a Bács-Kiskun megyei Lakitelek Népfőiskola Alapítvány területén hozták létre.

Foci

Új szabályok fociban, most már ezekre is figyelni kell

Foci | Június elsején lépnek életbe a labdarúgás módosult szabályai, amelyeket március elején Aberdeenben fogadott el a sportág szabályalkotó testülete, az IFAB.

Hungaroring

2019. május 30., csütörtök

Magyarország folytatná a Forma-1-es részvételt, és érdeklődik a Formula E iránt is

Autósport | A kormány a versenysport területén megerősítené a részvételt, meghosszabbítaná a Forma-1 lejáró licencét, és helyet adna az új generációs, Formula E autók versenyének is.

Red Bull Air Race

2019. május 29., szerda

Megszűnik a Red Bull Air Race

Műrepülés | Az idei lesz a Red Bull Air Race gyorsasági műrepülő világbajnokság utolsó szezonja, július közepén Zamárdiban rendezik a sorozat történetének utolsó előtti versenyét.

Fekvenyomás

Fekvenyomó VB: öt magyar aranyérem Tokióban

Fekvenyomás | Öt aranyérmet, valamint a magyar szövetség információi szerint számos dobogós és pontszerző helyet szereztek a magyar versenyzők a fekvenyomó-világbajnokságon Tokióban.