2020. október 31., szombat
Liu Shaoang és Liu Shaoilin Sándor

Liu Shaolin Sándor és Liu Shaoang is remekelt az EB-n

A magyar csapat összes érmét a Liu testvérek szerezték a cívis városban megrendezett rövidpályás gyorskorcsolya Európa-bajnokságon: Shaoang két arany- és két ezüstérmet, míg bátyja, Shaolin Sándor két aranyat és egy ezüstöt nyert.

Megjelent: 2020. január 27., hétfő 13:21  ·  Rovat: Sport  ·  Forrás: MTI  ·  Indexkép: MTI - Czeglédi Zsolt
Megjelent: 2020. január 27., hétfő 13:21 | Rovat: Sport
Forrás: MTI
Indexkép: MTI - Czeglédi Zsolt

Túlzás nélkül ki lehet jelenteni, hogy a magyar testvérpárról szólt az EB, de ahogy Bánhidi Ákos csapatvezető fogalmazott, a Liu fivérek nemcsak példaértékű sportemberek, hanem testvérként is azok, amit újfent bebizonyítottak a debreceni Főnix Csarnokban.

Partnerünk▾

V4 Kerékpárverseny

A szakember szerint a szombaton 500 és vasárnap 1000 méteren győztes Liu Shaolin Sándor éppen vasárnapra lendült a legjobb formába, ennek ellenére a 3000 méteres szuperdöntőben úgy futott, hogy a pontversenyben ne előzze meg az 1500 méteren aranyérmes öccsét, Liu Shaoangot.

Talán azért, mert a testvére még nem volt összetett bajnok, míg ő tavaly igen” – mondta a szakember.

Összetettben ugyanis Liu Shaoang arany-, míg bátyja, Liu Shaolin Sándor ezüstérmet nyert, a torna legeredményesebb versenyzője pedig a holland Suzanne Schulting volt, aki mind az öt számban aranyérmet ünnepelhetett.