2020. október 30., péntek
Brazília

Copa América: Brazília ismét Dél-Amerika trónján

A házigazda Brazília 12 év után hódította el a Copa Américát, miután legyőzte Perut a dél-amerikai kontinenstorna vasárnapi döntőjében. A harmadik helyért Argentína 2-1-re legyőzte Chilét.

Megjelent: 2019. július 8., hétfő 10:35  ·  Rovat: Sport  ·  Forrás: m4sport.hu  ·  Indexkép: Illusztráció - pixabay.com
Megjelent: 2019. július 8., hétfő 10:35 | Rovat: Sport
Forrás: m4sport.hu
Indexkép: Illusztráció - pixabay.com

Brazília 12 év után hódította el a Copa Américát, amelyet hatodik alkalommal nyert meg, no meg háromszor a torna jogelődjét. A harmadik helyéért játszott mérkőzést Argentína nyerte Chile ellen úgy, hogy páros kiállítás következtében már az első félidőben elvesztette Lionel Messit.

Partnerünk▾

V4 Kerékpárverseny

Döntő: Brazília-Peru 3-1 (2-1)

Az ötszörös világbajnok toronymagas favoritként várta a Peru elleni finálét, ám játékban ez nem mutatkozott meg az első percekben. A perui védelem stabil lábakon állt, egészen a 15. percig, amikor Gabriel Jesus passzából Éverton volt eredményes (1–0). A Gremio játékosa harmadik gólját szerezte a tornán, amivel 12 kollégáját előzte meg a góllövőlistán.

A csapatok nem bántak kesztyűs kézzel egymással, több kemény belépőt is láthatott a közönség mindkét oldalon, de csak Gabriel Jesusnak mutatta fel a játékvezető a sárgát, igaz akár rögtön pirosat is adhatott volna.

A lelkesen küzdő peruiak aztán a 44. percben egyenlítettek: Thiago Silva kezéhez ért hozzá a labda a brazil tizenhatoson belül, és bár nem volt szándékos kezezés, a játékvezető tizenegyest ítélt, amit Paolo Guerrero értékesített (1–1). A szünetre azonban már ismét hátrányba mehettek, hiszen a játékrész hosszabbításában Gabriel Jesus is betalált (2–1).

A második félidő egy hatalmas Coutinho lövéssel kezdődött, majd percekkel később Firmino is hibázott egy ziccert. A 68. percben aztán felcsillant a perui remény: Gabriel Jesus csapott oda ellenfelének, amiért megkapta második sárga lapját, így emberhátrányba került a házigazda, Peru azonban nem tudott ezzel élni. Sőt, két perccel a vége előtt büntetőhöz jutott Brazília, Richarlison pedig nem hibázott, amivel beállította a 3–1-es végeredményt.

Bronzmeccs: Argentína–Chile 2-1 (2-0)

Az argentinok gyorsan kétgólos előnyre tettek szert, ám a 37. percben csapatkapitányuk – aki Agüero gólját előkészítette – Gery Medellel párban piros lapot kapott. Messi lényegében egy apró lökésen túl semmit nem tett érte, csupán tűrte, hogy miután a labdát kikísérő ellenfele felkapta a vizet, többször nekimenjen.

A játékvezető túlkapását, hiszen nem tűnt kiállításokat érő esetnek, a VAR-szobából sem bírálták felül, így az ötszörös aranylabdásnak karrierje során másodszor kellett idő előtt elhagynia a pályát. (Először még 2005-ben Budapesten, amikor válogatottbeli debütálásán becserélését követően belekapott az őt rángató Vanczák Vilmos arcába.)

A fordulás után videóbírós tizenegyesből Arthuro Vidal szépített, de az elmúlt két tornát megnyerő, a döntőben mindkétszer szombati riválisát legyőző Chile ezúttal lecsúszott a dobogóról.