2019. november 27., szerda
Ki szoktad hagyni a reggelit? Ne lepődj meg, ha rosszabb jegyeket kapsz!
Életmódi | Azok a diákok, akik általában nem reggeliznek, rosszabbul teljesítenek az érettségin, mint azok, akik rendesen megeszik a reggelijüket – legalábbis erre az eredményre jutott egy brit kutatás.
2019. november 13., szerda
Hasonlóak a lányok és fiúk matematikai képességei
Természet-Tudós | Egy amerikai kutatócsoport megállapította, hogy a közvélekedéssel szemben nincs különbség a lányok és fiúk agyfejlődésében: sem az agyfunkciókban, sem a matematikai képességekben nem találtak eltérést a nemek között.
2019. október 18., péntek
Egyetemi hallgatók pályázhatnak klímavédelmi programokra
Suli-Karrier | Klímavédelmi és fenntarthatósági pályázatokat hirdetett meg egyetemi hallgatók számára a Kék Bolygó Klímavédelmi Alapítvány, amelynek keretében kutatási munkákat, gyakornoki programokat és külföldi ösztöndíjakat támogatnak.
2019. szeptember 5., csütörtök
Több mint tízezer romániai fiatalt kérdeztek egy kutatás során
Hírek | Az év elején 10.200 fiatalt kérdeztek meg a káros szenvedélyekről, a szexuális szokásaikról, a szüleikkel fenntartott viszonyról és lelkiállapotukról. A kutatás eredményeit az Agerpres hírügynökség ismertette.
2019. szeptember 3., kedd
Ezek a dolgok érdeklik leginkább a mai fiatalokat
Életmódi | A társadalom rengeteg tévképzettel rendelkezik arról, hogy a fiatalok mivel töltik el szabadidejüket. A 2016-os ifjúságkutatás megvizsgálta mindazon kikapcsolódási formákat, amelyek a fiatalokat jellemzik.
2019. augusztus 24., szombat
Jelentősen romlott a Titanic roncsának állapota az óceán mélyén
Természet-Tudós | Az 1912 óta az Atlanti-óceánban nyugvó luxushajó első útján egy jéghegynek ütközött és elsüllyedt. Maradványait 14 év után először kereste fel augusztus elején egy expedíció.
2019. május 30., csütörtök
Termékenységük csökkenése is okozhatta a neandervölgyiek kihalását
Természet-Tudós | Az elméletet francia egyetemi kutatók állítottak fel egy populációs modell alapján. A kutatók alapvető demográfiai paramétereket határoztak meg modelljük kidolgozásához.
2019. május 29., szerda
Zenével segítik a koraszülöttek agyának fejlődését
Természet-Tudós | Svájci kutatók a számukra írt zenével serkentik a koraszülöttek agyának fejlődését, mert véleményük szerint jobban fejlődnek az ilyen zenét hallgató koraszülöttek neurális hálózatai.
2019. május 27., hétfő
A lepkeszárnyak alkalmasak a rossz levegő kimutatására
Természet-Tudós | Egy magyar kutatás szerint a lepkeszárnyak irizáló színjátékáért felelős nanocsempék alkalmasak az illékony káros anyagok kimutatására – közölte a Magyar Tudományos Akadémia (MTA).
2019. május 24., péntek
Figyelemzavaros és hiperaktív lehetett Leonardo da Vinci
Természet-Tudós | A figyelemhiányos hiperaktivitás-zavarral (ADHD) magyarázza egy új kutatás Leonardo da Vinci rendkívüli kreativitását, de munkái befejezésének állandó halogatását is.
2019. május 23., csütörtök
Hatással van az állatok genetikai sokszínűségére a klímaváltozás
Természet-Tudós | Ezt állapította meg a berlini Charité Orvostudományi Egyetem által vezetett nemzetközi kutatócsoport a havasi mormota (Marmota marmota) örökítőanyagát vizsgálva.
2019. május 23., csütörtök
A memóriával kapcsolatos fontos felfedezést tettek az MTA agykutatói
Természet-Tudós | Az emlékek kialakulásában alapvető szerepet játszó idegpályát találtak a Magyar Tudományos Akadémia (MTA) Kísérleti Orvostudományi Kutatóintézetének (KOKI) kutatói.
2019. május 22., szerda
Az USA beismerte, hogy volt UFO-kutatási programja
Természet-Tudós | A Pentagon szóvivője elismerte, hogy az amerikai védelmi minisztériumnak éveken át volt ilyen programja, amit 2012-be ugyan lezártak, de a minisztérium változatlanul vizsgálódik.
2019. május 21., kedd
Akár két métert is nőhet a világ tengereinek szintje 2100-ra
Természet-Tudós | Régóta fennálló, elterjedt nézet szerint a legnagyobb vízszintemelkedés sem fogja elérni az egy métert 2100-ig, de az eddigi becsléseket messze meghaladva akár két métert is nőhet a tengerszint.
2019. május 20., hétfő
Az ember génjeitől is függ, hogy kutyatulajdonos lesz-e
Természet-Tudós | Genetikai összetételünk jelentős mértékben befolyásolja, hogy kutyatulajdonossá válunk-e valamikor vagy sem – derült ki svéd és brit kutatók tanulmányából.