2018. október 18., csütörtök - Lukács

ESTÖRI Középdöntő 2018, Békéscsabai Andrássy Gyula Gimnázium és Kollégium (Fotó: ESTÖRI)

Tizennégy csapat az ESTÖRI – Kreatív történelmi verseny döntőjében

Két napon át, február 20-án és 21-én rendezték meg a második ESTÖRI-Kreatív Történelmi Verseny középdöntőjét Budapesten, ahol harminc háromfős középiskolai, kilencedikes és tizedik osztályos csapat mérhette össze tudását a második fordulóban.

A résztvevőket dr. Monok István, a Magyar Tudományos Akadémia Könyvtár és Információs Központjának főigazgatója, dr. Solti Péter, a Klebelsberg Központ elnöke, valamint Czigány Balázs, az Esterházy Magánalapítvány igazgatóhelyettese köszöntötte.

A középdöntőben tizennégy vidéki, két határon túli, valamint hat budapesti középiskola összesen kilencven diákja vetélkedett, közülük tizennégy csapat jutott tovább az április 18-i kismartoni döntőbe.

A verseny témája ebben a tanévben: „Barokk ünnepek a XVIII. században – Vendégségben az Esterházyaknál”.

A középdöntőbe bekerült csapatoknak megadott határidőre szakmai prezentációval és kreatív videóval kellett készülniük. A videómunkák az ESTÖRI Youtube csatornáján tekinthetők meg a #ESTÖRI valamint a csapatok nevét tartalmazó #-gel.

A továbbjutó csapatok:

Andrássy Gyula Gimnázium és Kollégium 10. E., Békéscsaba
Farkas Réka, Perlaki Anna, Szlávik Zsófia
Felkészítő tanár: Barát Tünde

II. Rákóczi Ferenc Gimnázium, Budapest 10. T. 1, II. kerület
Ivanovics Ádám, Kalotai Máté, Török Kevin
Felkészítő tanár: Padéjcsev Anikó

II. Rákóczi Ferenc Gimnázium, Budapest 10. T. 2, II. kerület
Juhász Johanna, Róna Balázs, Dufek Ádám
Felkészítő tanár: Padéjcsev Anikó

Veres Pálné Gimnázium 10. A., Budapest, V. kerület
Czumbel Bence, Németh Kata, Wisznovszky Tamás
Felkészítő tanár: Ivókné Szajkó Ottília

Révai Miklós Gimnázium és Kollégium 10. B., Győr
Holpár Anna, Németh Orsolya, Südi Fanni
Felkészítő tanár: Némethné Hérincs Ildikó

Czuczor Gergely Bencés Gimnázium és Kollégium 10. A. 1, Győr
Fekete Tamara, Lehner Kata, Vincze Márk
Felkészítő tanár: Wölfinger Ildikó, Barkó Gábor Ágoston

Czuczor Gergely Bencés Gimnázium és Kollégium 10. A. 2, Győr
Kálli Karolin, Lajkó Anna, Szabados Szandra
Felkészítő tanár: Wölfinger Ildikó, Barkó Gábor Ágoston

Batthyány Lajos Gimnázium 10. D., Nagykanizsa
Dombi Bianka, Jakab Kira, Károlyi Anna Georgina
Felkészítő tanár: Alexa Mercédesz, Alexa Péter

Ráckevei Ady Endre Gimnázium 10. A., Ráckeve
Cseperkáló Kamilla, Sánta István, Varga Marcell
Felkészítő tanár: Mészáros Attila

Árpád Vezér Gimnázium és Kollégium 10. C., Sárospatak
Laczkó Borbála, Jákob Csaba, Varga Boglárka
Felkészítő tanár: Remeczki Imre

Soproni Széchenyi István Gimnázium 10. B. 1, Sopron
Gáncs Adrienn, Salda Csilla, Tátrai Dóra
Felkészítő tanár: Robotka Csaba

Soproni Széchenyi István Gimnázium 10. B. 2, Sopron
Hegedűs Alexa, Győry Anna, Vigh Anna
Felkészítő tanár: Robotka Csaba

Szigetszentmiklósi Batthyány Kázmér Gimnázium 10. B., Szigetszentmiklós
Dorogi Márk, Fehér Lili, Perák Dorottya
Felkészítő tanár: Hajdú Zsoltné

A zsűri különdíjában részesült:

Derecskei I. Rákóczi György Gimnázium, Szakgimnázium és Kollégium, Derecske
Szőke László, Kriszte Hunor, Vitányi László
Felkészítő tanár: Farkasvölgyi Győző

A verseny együttműködő partnerei a Klebelsberg Központ, az MTA Történettudományi Intézete, az MTA Könyvtár és Információs Központ, az Arcanum Adatbázis Kft., valamint a Nemzeti Levéltár.

Forrás: Sajtóközlemény


Megosztás