2017. október 20., péntek - Vendel

Rovat: Sport

Lovassy Krisztián (Fotó: 169k.net – Martin Granadia)

Lovassy Krisztián ezüstérmet szerzett scratch-ben a pályakerékpáros EB-n

A 29 éves magyar versenyző a francia Adrien Garel mögött lett második scratch-ben a Berlinben zajló pályakerékpáros Európa-bajnokság csütörtöki napján.

Bernd Storck (Fotó: MTI - Illyés Tibor)

Közös megegyezéssel szerződést bontott az MLSZ és Bernd Storck

Az MLSZ honlapjának beszámolója szerint az elnökség keddi ülésén „jóváhagyólag tudomásul vette”, hogy Storck közös megegyezéssel távozik a szövetségből, azaz „minden feladatkörében befejezi a munkáját”.

Sport és tanulás

Harmincegy fiatal sportolót díjazott Budapest

A budapesti önkormányzat pénteken harmincegy fiatal sportolót díjazott három kategóriában az „Élen a tanulásban, élen a sportban” pályázat keretében.

Nagy Réka (Fotó: MTI - Balogh Zoltán)

Nagy Rékát jelölték a legjobb fiatal európai sportoló díjra

A Magyar Olimpiai Bizottság honlapjának beszámolója szerint a Piotr Nurowski lengyel teniszező nevét viselő elismerésre a BVSC 14 éves tehetsége egy cseh, egy görög, egy olasz és egy török sportolóval együtt van versenyben.

Puskás-díj

Ebből a három gólból kerül ki az idei Puskás-díjas

Sarkazás, távoli lövés és ollózás. Ezeket látták a legszebbnek, ezek közül kerül ki az idei győztes. A lista érdekessége, hogy szerepel rajta egy klasszikus támadó, egy női játékos és egy kapus is.

Elhunyt Tóth II. József, az Aranycsapat csatára

A világbajnoki ezüstérmes labdarúgót, aki a magyar futball aranykorában tizenkétszer lépett pályára a válogatottban, nyolcvannyolc esztendős korában érte a halál. Ő volt a legendás Aranycsapat utolsó élő tagja.

Nagy László (Fotó: MTI)

A kézilabdázó Nagy László visszavonul a válogatottságtól

A 36 éves jobbátlövő csapatkapitány a Magyar Kézilabda Szövetség (MKSZ) hétfői sajtótájékoztatóján jelentette be visszavonulását a nemzeti csapattól, amelyet az MKSZ elnöke elfogadott.

Kerékpárverseny

4. Riczu Imre Emlékverseny: idén már a legkisebbek is tekerhetnek

2017. szeptember 30-án, szombaton rendezik meg a 4. Törökbálinti Riczu Imre Emlékversenyt. Idén gyermekpályával is bővül a versenyközpont, így a legkisebbek is rajthoz állhatnak öt korcsoportban.

Budapesti Nagy Sportágválasztó

Száztizenöt sportágat lehet kipróbálni a XXI. Budapesti Nagy Sportágválasztón

A XXI. Budapesti Nagy Sportágválasztót szeptember 15-én és 16-án, pénteken és szombaton rendezik meg Kőbányán, a Maglódi úti Merkapt Sportközpontban.

Kosárlabda, streetball

Kétnapos kosárlabda-ünnep a Hősök terén

Szeptember 22-én és 23-án ötödik alkalommal rendezik meg a Magyar Kosárlabdázás Napját, amelyen a sportág hívei a magyar szövetség 75., valamint a streetball-fesztivál 25. születésnapját is ünneplik.

Európai Diáksport Napja Magyarország 2016 – Bemelegítés Vincze Ottóval

Szeptember végén újra itt az Európai Diáksport Napja, amelyen tavaly már másfél millió diák sportolt egyszerre

A Magyar Diáksport Szövetség (MDSZ) idén szeptember 29-én rendezi meg az Európai Diáksport Napja Magyarország című programot, amely hazánkban tavaly közel ezer iskolát és kétszázötvenezer gyereket mozgatott meg.

Universiade 2017, Tajpej

Universiade: a legtöbb magyar pont 1965 óta

Az 1965-ös budapesti Univerisade óta a legtöbb pontot szerezte a magyar küldöttség a múlt héten véget ért tajvani sporteseményen. A magyar versenyzők öt arany-, öt ezüst- és négy bronzérmet szereztek Tajpejiben.