2018. augusztus 15., szerda - Mária

Rovat: Sport

Vidi FC (Fotó: MTI - Koszticsák Szilárd)

A továbbjutás az EL-ben már főtáblát érne a Vidinek, de még a BL csoportkör sem lehetetlen

Hat év után szerepelhet ismét főtáblán magyar klub az európai kupaporondon, amennyiben kedden a hazai visszavágón a Vidi FC kiharcolja a továbbjutást a svéd Malmö ellen a Bajnokok Ligája-selejtező harmadik fordulójában.

Elhunyt Szepesi György

A hírt – amelyről a család tájékoztatására hivatkozva elsőként a nemzetisport.hu számolt be – Szöllősi György, a Magyar Sportújságírók Szövetségének (MSÚSZ) elnöke megerősítette az MTI-nek. A legendás rádiós sportriportert 96 éves korában érte a halál.

Visegrad 4 Special Series - Kusztor Péter (Fotó: Vanik Zoltán)

Visegrad 4 Special Series: magyar siker Ibrányban!

Kusztor Péter, a My Bike-Stevens magyar versenyzője nyerte a Debrecen és Ibrány közötti, 157,6 kilométeres, UCI 1.2-es besorolású nemzetközi kerékpárversenyt július 22-én, ezzel negyven Europe Tour pontot gyűjtve.

Jázmin (Fotó: OXXO Hungary Truck Racing Team)

Jázmin új pilótát kap: versenyzőt vált az OXXO Hungary Truck Racing Team

Új pilótával folytatja az EB szereplést Magyarország egyetlen kamionversenyző csapata, a kétszeres EB győztes, kétszeres angol-bajnok OXXO Hungary Truck Racing Team. Az új versenyző nevét hamarosan bejelentik.

Franciaország világbajnok (Fotó: YouTube.com)

Franciaország nyerte a foci VB-t, Horvátország a második, Belgium a harmadik

Története során másodszor nyert labdarúgó-világbajnokságot Franciaország azzal, hogy a moszkvai döntőben 4-2-re legyőzte Horvátországot. Belgium a bronzmérkőzésen 2-0-ra győzött az angolok ellen.

Úszás

Két magyar érem a junior nyíltvízi úszó Európa-bajnokságon

Szimcsák Mira arany-, Rohács Réka pedig ezüstérmet nyert a nyíltvízi úszók utánpótlás Európa-bajnokságán, amelyet péntektől vasárnapig Máltán rendeztek.

Női kézilabda junior-VB (Fotó: MTI - Czeglédi Zsolt)

Világbajnokok a junior kézis lányok!

A magyar válogatott megnyerte a Debrecenben rendezett női kézilabda junior-világbajnokságot, miután a júéius 14-i döntőben 28-22-re legyőzte Norvégia csapatát a Főnix Csarnokban. Golovin Vlagyimir szövetségi edző csapata százszázalékos teljesítménnyel nyerte meg a debreceni tornát.

Horvátország-Anglia (Fotó: YouTube.com)

Horvátország VB-döntős csapatát ünnepli

Megvalósult a horvát álom, történelmet írt a horvát válogatott Oroszországban, bejutottak a foci-vb döntőjébe, miután egy hosszabbítás-góllal legyőzték Angliát. A vasárnapi fináléban így ők játszanak majd Franciaország válogatottjával.

Kerékpár, bicikli

Nagykanizsán épül fel a nyugat-magyarországi velodrom

A nagykanizsai velodrom kiszolgálja a versenysportot, de egyben a szabadidős sportolásra is lehetőséget ad. A 200-250 méter hosszúságúra tervezett, fedett körpálya közepén sportolásra alkalmas teret alakítanak ki.

Franciaország-Belgium (Fotó: YouTube.com)

Franciaország már a döntőben, Belgium a bronzmérkőzésen játszhat

A francia válogatott 1-0-ra legyőzte Belgium csapatát az oroszországi labdarúgó-világbajnokság keddi, szentpétervári elődöntőjében. A győztes gólt egy szögletet követően Samuel Umtiti szerezte fejjel az 51. percben.

Cristiano Ronaldo (Fotó: Free Wallpaper)

Cristiano Ronaldo a Juventushoz igazolt

Az ötszörös aranylabdás portugál labdarúgó a Real Madridtól a Juventus labdarúgócsapatához szerződött. Sajtóhírek szerint a klubváltásra százmillió euróért (32,4 milliárd forintért) került sor.

Visegrad 4 Special Series 2018

Visegrad 4 Special Series: újabb UCI Europe Tour verseny a V4 sorozatban

Huszonhárom csapat mintegy 140 versenyzője áll rajthoz július 22-én Debrecenben, harcba szállva a világbajnoki kvalifikációs pontokért az Ibrányig kijelölt 156,5 kilométeres, teljesen sík útvonalon.