2017. augusztus 18., péntek - Ilona

Rovat: Sport

Real Madrid

A bajnok Real Madrid nyerte a labdarúgó spanyol Szuperkupát – VIDEÓ

Az idegenbeli 3-1-es sikerét követően a szerdai visszavágón a Real Madrid 2-0-ra legyőzte a kupagyőztes FC Barcelonát. A királyi gárda már az első félidőben egyértelműsítette, hogy a Szuperkupa idén Madridba kerül.

Márton Anita (Fotó: MTI - Czeglédi Zsolt)

Márton Anita világbajnoki ezüstérmes

Az olimpiai bronzérmes békéscsabai súlylökő 19,49 méterrel zárt a 19,94-gyel győztes kínai Kung Li-csiao mögött. A bronzérmet a riói nyári játékok bajnoka, az amerikai Michelle Carter érdemelte ki, 19,14-gyel.

A Real Madrid nyerte az Európai Szuperkupát (Fotó: YouTube.com)

A Real Madrid nyerte az Európai Szuperkupát

A Bajnokok Ligája-győztes Real Madrid nyerte a labdarúgó Európai Szuperkupát, miután kedden 2-1-re legyőzte az Európa Ligában címvédő Manchester Unitedet Szkopjéban.

UEFA Szuperkupa

Történelmi döntő előtt a Real Madrid és a Manchester United – VIDEÓ

A BL-győztes Real Madrid a negyedik, míg az EL címvédő MU a második győzelmére készül a ma esti európai labdarúgó Szuperkupa-mérkőzésen.

Baji Balázs (Fotó: YouTube.com)

Baji Balázs világbajnoki bronzérmes 110 gáton – VIDEÓ

A 28 éves békéscsabai gátfutó a magyar atlétika 12. érmét szerezte meg szabadtéri világbajnokságon, Londonban az elsőt. Futószámban még soha nem állhatott világbajnoki dobogón magyar versenyző.

Elhunyt egy magyar játékvezető

Elhunyt egy magyar játékvezető az extrém melegben tartott teszten

Tragédia árnyékolta be a Borsod megyei labdarúgó-játékvezetők edzőtáborának pénteki tesztnapját: egy 54 éves bíró futás közben rosszul lett, nem sokkal később pedig életét vesztette.

FINA World Masters Championships 2017, Budapest

Sztársportolók a medencékben augusztusban is

Közel tizenkétezren regisztráltak a 2017. augusztus 7-20. között megrendezésre kerülő Masters Világbajnokságra. A versenyek megtekintése ingyenes, a vízilabda mérkőzésekre és úszás futamokra azonban regisztrálni kell.

Vogel Adrienn (Fotó: YouTube.com)

Vogel Adrienn az első magyar női gyorsasági kamionversenyző

Első magyar nőként próbálhatta ki tudását a gyorsasági kamionversenyzésben Vogel Adrienn, aki szívesen indulna a szakág Európa-bajnoki sorozatában, első tapasztalatait pedig Ázsiában, a kínai bajnokságban szerezte meg az elmúlt hétvégén.

Videoton FC-Girondins Bordeaux

Egygólos győzelmével az EL selejtezőjének negyedik fordulójában a Videoton

Bejutott a labdarúgó Európa Liga selejtezőjének negyedik fordulójába a Videoton, mivel az idegenbeli 2-1-es vereségét követően a csütörtöki visszavágón 1-0-ra legyőzte a Girondins Bordeaux-t Felcsúton.