2018. december 16., vasárnap - Etelka, Aletta

Rovat: Sport

Molnár Bendegúz (Fotó: OXXO Hungary Truck Racing Team)

Molnár Bendegúz az OXXO Hungary Truck Racing Team pilótája – VIDEÓ

Az egyik legnagyobb hazai autóversenyző tehetség, a 20 éves Molnár Bendegúz lett az OXXO Hungary Truck Racing Team versenyzője, így a csapat immár 100 százalékosan magyar összetételű.

Balázs Krisztián, ifjúsági olimpiai bajnok tornász és édesanyja (Fotó: MTI - Kovács Tamás)

Minden idők legjobb magyar szereplése az Ifjúsági Olimpián

Magyarország 24 éremmel, 12 arannyal, 7 ezüsttel és 5 bronzzal zárta a Buenos Aires-i Ifjúsági Olimpiát. A fiatal sportolók október 20-án, szombaton érkeztek haza. A BOK-csarnokban tartottak ünnepélyes fogadást számukra.

Kovács Bálint (Fotó: moto.com)

A 17 éves Kovács Bálint újra győzött a gyorsaságimotoros német bajnokságban

Az egyik futamot megnyerte, míg a másikon másodikként ért célba Kovács Bálint, a H-Moto Team 17 éves versenyzője a gyorsaságimotoros német bajnokság Suzuki Cup kategóriájának hétvégén, Assenben rendezett fordulóján.

Diáksport

Több millió résztvevőre számítanak az Európai Diáksport Napján

Idén is az első őszi hónap utolsó péntekén, azaz ezúttal szeptember 28-án rendezik meg az Európai Diáksport Napját, melyre a kontinensen több millió résztvevőre számítanak. A regisztrált iskolák vállalják, hogy legalább 120 percnyi mozgást, sportprogramot szerveznek a tanulóknak.

foci

Döntetlennel búcsúzott a Vidi FC a BL-től

A Vidi FC 1-1-es döntetlent ért el a görög AEK Athén vendégeként, és 3-2-es összesítéssel elveszítette a labdarúgó Bajnokok Ligája-selejtező utolsó párharcát, így ősszel az Európa-liga csoportkörében folytathatja nemzetközi szereplését.

Vidi FC (Fotó: MTI - Koszticsák Szilárd)

A továbbjutás az EL-ben már főtáblát érne a Vidinek, de még a BL csoportkör sem lehetetlen

Hat év után szerepelhet ismét főtáblán magyar klub az európai kupaporondon, amennyiben kedden a hazai visszavágón a Vidi FC kiharcolja a továbbjutást a svéd Malmö ellen a Bajnokok Ligája-selejtező harmadik fordulójában.

Elhunyt Szepesi György

A hírt – amelyről a család tájékoztatására hivatkozva elsőként a nemzetisport.hu számolt be – Szöllősi György, a Magyar Sportújságírók Szövetségének (MSÚSZ) elnöke megerősítette az MTI-nek. A legendás rádiós sportriportert 96 éves korában érte a halál.

Visegrad 4 Special Series - Kusztor Péter (Fotó: Vanik Zoltán)

Visegrad 4 Special Series: magyar siker Ibrányban!

Kusztor Péter, a My Bike-Stevens magyar versenyzője nyerte a Debrecen és Ibrány közötti, 157,6 kilométeres, UCI 1.2-es besorolású nemzetközi kerékpárversenyt július 22-én, ezzel negyven Europe Tour pontot gyűjtve.

Jázmin (Fotó: OXXO Hungary Truck Racing Team)

Jázmin új pilótát kap: versenyzőt vált az OXXO Hungary Truck Racing Team

Új pilótával folytatja az EB szereplést Magyarország egyetlen kamionversenyző csapata, a kétszeres EB győztes, kétszeres angol-bajnok OXXO Hungary Truck Racing Team. Az új versenyző nevét hamarosan bejelentik.

Franciaország világbajnok (Fotó: YouTube.com)

Franciaország nyerte a foci VB-t, Horvátország a második, Belgium a harmadik

Története során másodszor nyert labdarúgó-világbajnokságot Franciaország azzal, hogy a moszkvai döntőben 4-2-re legyőzte Horvátországot. Belgium a bronzmérkőzésen 2-0-ra győzött az angolok ellen.

Úszás

Két magyar érem a junior nyíltvízi úszó Európa-bajnokságon

Szimcsák Mira arany-, Rohács Réka pedig ezüstérmet nyert a nyíltvízi úszók utánpótlás Európa-bajnokságán, amelyet péntektől vasárnapig Máltán rendeztek.

Női kézilabda junior-VB (Fotó: MTI - Czeglédi Zsolt)

Világbajnokok a junior kézis lányok!

A magyar válogatott megnyerte a Debrecenben rendezett női kézilabda junior-világbajnokságot, miután a júéius 14-i döntőben 28-22-re legyőzte Norvégia csapatát a Főnix Csarnokban. Golovin Vlagyimir szövetségi edző csapata százszázalékos teljesítménnyel nyerte meg a debreceni tornát.