2017. október 23., hétfő - Gyöngyi

Címke: verseny

WorldSkills 2017 (Fotó: WorldSkills.org)

Bronzérmet és kilenc kiválósági érmet szereztek a magyar fiatalok a szakmák világversenyén

Csapatversenyben Magyarország a TOP teljesítő országok rangsorában – a versenyen szakmájában az első 25 százalékba bekerült versenyzők száma alapján – a 18. helyen végzett, az összes érem pontszáma szerint a 22. helyen zárt.

WordSkills (Fotó: WordSkills.org)

Húsz magyar induló a fiatal szakmunkások világversenyén

A világ 60 országából, 1.300 fiatal szakember 51 szakmában versenyez október 15-18 között Abu Dhabiban, ahol szombaton kezdődött a WordSkills, a fiatal szakmunkások világversenye. Magyarországot 19 szakmában 20 versenyző képviseli.

Innováció

Meghirdették az ifjúsági tudományos és innovációs tehetségkutató versenyt

A Magyar Innovációs Szövetség meghirdette az ifjúsági tudományos és innovációs tehetségkutató versenyt a 2017/2018-tanévre. A versenyre műszaki és természettudományos témával középiskolások pályázhatnak.

Vitázik a világ ifjúsága

Franciska és Dóra képviseli Magyarországot a Vitázik a világ ifjúsága XI. nemzetközi döntőhetében

Aktuális politikai témákba bepillantást nyerni, izgalmakat átélni, nagy közönség előtt beszélni és mindezt idegen nyelven – ez vár Tallinban a nemzetközi vitahét résztvevőire.

EU Contest For Young Scientists 2017

Három magyar diák az EU ifjúsági tudományos versenyének döntőjében

Hárman képviselik Magyarországot az Európai Unió Fiatal Tudósok Versenyének döntőjében Tallinnban szeptember 22. és 27. között – közölte a Magyar Innovációs Szövetség.

Ötödször rendezik meg a középiskolások számára a PénzSztár versenyt

A magyarországi és határon túli magyar középiskolákból október 9-ig jelentkezhetnek 4 fős csapatok a 2017. évi PénzSztár versenyre, amelyet idén ötödik alkalommal rendeznek meg.

19 év alattiak jelentkezhetnek a szabadfogású számítógép versenyre

A verseny egyik legfontosabb célja, hogy a fejlesztések ne maradjanak otthon, idővel elfelejtve saját mappákban a számítógépen, vagy a polcon porosodva.

Szegedi Melinda pályamunkája aranyérmet nyert

Magyar aranyérem egy nemzetközi innovációs versenyen

A nemzetközi projektek között Szegedi Melinda pályamunkája nyerte az aranyérmet a Kelet-Kínában, Hangzhou-ban megrendezett 32. Kínai Ifjúsági Tudományos és Technológiai Innovációs Versenyen.

Formula Student Hungary (Fotó: YouTube.com)

Formula Student Hungary verseny Győrben

Nyolcadik alkalommal rendezik meg a konstrukciós versenyt, amelyen mérnökhallgatók versenyeznek saját maguk által épített járműveikkel. A csapatok ezúttal a győri Széchenyi István Egyetem területén kialakított pályán versenyeznek.

First Global Challenge 2017

Magyar csapat nyerte a washingtoni robotépítő verseny fődíját

A budapesti Fazekas Mihály Gyakorló Általános Iskola és Gimnázium csapata nyerte a First Global Challenge nevű nemzetközi robotépítő verseny fődíját Washingtonban.

Shell Eco-marathon Europe (Fotó: MTI - Krizsán Csaba)

Győri negyedik hely a Shell Eco-marathon Europe versenyen

Negyedik helyezést szereztek kategóriájukban a győriek a május 25-28. között Londonban megrendezett Shell Eco-marathon Europe versenyen, amelyen idén három magyar csapat vett részt.

Shell Eco-marathon Europe (Fotó: MTI - Ujvári Sándor)

Gőzerővel készülnek a magyar fiatalok a Shell Eco-marathon Europe versenyre

Magyarországról a kecskeméti Kandó Kálmán középiskola, az Óbudai Egyetem, a Debreceni Egyetem és a győri Széchenyi István Egyetem csapata indul a versenyen.