2018. július 19., csütörtök - Emília

Címke: verseny

Vitázik a világ ifjúsága 2018 – Balázs Fanni

A soproni Balázs Fanni lett a Vitázik a világ ifjúsága magyar döntőjének idei győztese

A vitában nem csak a jobb ténytudás volt döntő, hanem az is, hogy a résztvevők tárgyilagosan és korrekten ütköztessék a nézeteiket.

Vitázik a világ ifjúsága: jön az országos döntő

A 24 perces döntővitában a németül legjobban vitázó négy magyar fiatal a következő kérdésről ütközteti véleményét: „Támogassa-e az állam a diplomás hiányszakmák oktatását Magyarországon?”

Aventics Pneumobil Verseny, Eger (Fotó: Eger.hu)

A Neumann János Egyetem nyerte a sűrített levegővel hajtott járművek versenyét Egerben

A kecskeméti székhelyű Neumann János Egyetem Jok-Air csapata nyerte a pénteken és szombaton immár tizenegyedik alkalommal megrendezett Nemzetközi Aventics Pneumobil Versenyt Egerben – közölték a szervezők az MTI-vel.

Visegrád 4 Kerékpárverseny 2018

Visegrád 4 Kerékpárverseny és családi nap a Várkert Bazárban

Május 12-én, szombaton kerül megrendezésre a Visegrádi Csoport közös kerékpáros versenysorozatának idei zárófutama Budapest és Pannonhalma között. A Várkert Bazárhoz azonban nem csak a rajt miatt érdemes kilátogatni.

Békéscsabai csapat nyerte az idei ESTÖRI versenyt

Április 18-án, szerdán rendezték meg a második ESTÖRI Kreatív Történelmi Verseny és az első ESTÖRI JUNIOR Alkotói Verseny döntőjét. A történelmi versenyen Békéscsabai, soproni és nagykanizsai csapatok végeztek az első három helyen, de különdíjból is jutott bőven.

Kövesd élőben az ESTÖRI döntőjét!

Kövesd élőben az ESTÖRI verseny döntőjét!

Április 18-án, szerdán rendezik meg a kismartoni Esterházy–kastély Haydn Termében az országos Esterházy kreatív történelmi verseny idei döntőjét, amelyet élő adásban is követhettek a YouTube-on délelőtt 10 órától délután 5 óráig.

V4 Kerékpárverseny 2018 (Fotó: Vanik Zoltán)

Five Years on Two Wheels – Ötéves a V4 Kerékpárverseny – VIDEÓ

Öt évvel ezelőtt, 2013. május 17-én rajtolt el először a Visegrádi Csoport országainak közös országúti kerékpárversenye, amely már 2014-re versenysorozattá nőtte ki magát. Idén tehát már hatodk alkalommal rajtolt el a mezőny március 31-én Szlovákiában.

ESTÖRI Középdöntő 2018, Békéscsabai Andrássy Gyula Gimnázium és Kollégium (Fotó: ESTÖRI)

Tizennégy csapat az ESTÖRI – Kreatív történelmi verseny döntőjében

Két napon át, február 20-án és 21-én rendezték meg a második ESTÖRI-Kreatív Történelmi Verseny középdöntőjét Budapesten, ahol harminc háromfős középiskolai, kilencedikes és tizedik osztályos csapat mérhette össze tudását a második fordulóban.

ESTÖRI

Harminc csapat a második ESTÖRI középdöntőjében

Február 20-án és 21-én rendezik meg a második ESTÖRI Kreatív Történelmi Verseny középdöntőjét Budapesten. Harminc középiskolai, kilencedikes és tizedik osztályos csapat mérheti össze tudását a második fordulóban a Magyar Tudományos Akadémia Könyvtár és Információs Központjának dísztermében.

Hegesztő

Megkezdődött a felkészülés a 2018-as EuroSkills versenyre

A magyar szervezők megkezdték a felkészülést és megkötötték az első szponzori szerződést is a szakmunkások kétévente megrendezett európai versenyére, a EuroSkills Budapest 2018-ra, amelynek rendezési jogát Magyarország 2014-ben nyerte el.

Robotikában ismét a világ élvonalában a Bányai

Világbajnoki 13. helyezést ért el 55 ország bajnokcsapata között a WRO robotika világbajnokság döntőjében Costa Ricában a Kecskeméti Bányai Júlia Gimnázium csapata az Open Senior kategóriában. Mindez az európai csapatok között a 6. legjobb eredmény.

WorldSkills 2017 (Fotó: WorldSkills.org)

Bronzérmet és kilenc kiválósági érmet szereztek a magyar fiatalok a szakmák világversenyén

Csapatversenyben Magyarország a TOP teljesítő országok rangsorában – a versenyen szakmájában az első 25 százalékba bekerült versenyzők száma alapján – a 18. helyen végzett, az összes érem pontszáma szerint a 22. helyen zárt.