2017. október 23., hétfő - Gyöngyi

Címke: VB

Magyarország-Portugália (Fotó: MTI - Illyés Tibor)

Már biztos, hogy nem leszünk ott a 2018-as oroszországi labdarúgó-világbajnokságon

A magyar labdarúgó-válogatott hazai pályán 1-0-ra kikapott az Európa-bajnok portugál csapattól a 2018-as világbajnokság európai selejtezősorozatában.

Bernd Storck támadna a győzni akaró portugálok ellen

Támadó felfogásban küldi pályára csapatát Bernd Storck a portugálok elleni VB-selejtezőn, ami nem lesz könnyű, hiszen Fernando Santos is csak a három pont megszerzését tartja elfogadhatónak.

Magyar éremeső az Indianapolisban rendezett junior úszó-világbajnokságon

A fiatal magyar versenyzők öt arany-, nyolc ezüst- és három bronzérmet szereztek, ezzel – a legjobb európai országként – az éremtábla negyedik helyén zárták a VB-t.

Tíz éremmel, köztük öt arannyal zártuk a kajak-kenu VB-t

Öt arany-, három ezüst- és két bronzérmet szerzett a magyar kajak-kenu válogatott augusztus 24-27. között a csehországi világbajnokságon, második helyen végezve az éremtáblázaton.

Hajómodellező-világbajnokság Nagykanizsán

Tizenkilenc ország 250 indulója 730 hajóval versenyez augusztus 18-tól Nagykanizsán, ahol először rendezik meg a hajómodellezők világbajnokságát.

Márton Anita (Fotó: MTI - Czeglédi Zsolt)

Márton Anita világbajnoki ezüstérmes

Az olimpiai bronzérmes békéscsabai súlylökő 19,49 méterrel zárt a 19,94-gyel győztes kínai Kung Li-csiao mögött. A bronzérmet a riói nyári játékok bajnoka, az amerikai Michelle Carter érdemelte ki, 19,14-gyel.

Baji Balázs (Fotó: YouTube.com)

Baji Balázs világbajnoki bronzérmes 110 gáton – VIDEÓ

A 28 éves békéscsabai gátfutó a magyar atlétika 12. érmét szerezte meg szabadtéri világbajnokságon, Londonban az elsőt. Futószámban még soha nem állhatott világbajnoki dobogón magyar versenyző.

Öttusa

A világ közel 150 fiatal öttusázóját várják a székesfehérvári junior VB-re

Harminc nemzet 82 fiú és 66 lány versenyzője indul Székesfehérváron a jövő keddtől augusztus 14-ig sorra kerülő junior öttusa-világbajnokságon.

Nem indul magyar sportoló az ifi atlétikai VB-n

A Magyar Atlétikai Szövetség (MASZ) elnöksége úgy döntött, hogy biztonsági okok miatt nem küld versenyzőket Kenyába, a július 12-én kezdődő ifjúsági világbajnokságra.

Pereszlényi Alexandra indul az ifjúsági szakács világbajnokságon

A Gundel Étterem szakácsa, Pereszlényi Alexandra képviseli Magyarországot szeptemberben a frankfurti ifjúsági szakács világbajnokságon.

Ifjúsági motorcsónak világbajnokság Dunaújvárosban

Dunaújvárosban rendezik meg augusztus 9. és 13. között a Formula Future ifjúsági motorcsónak világ- és Európa-bajnokságot, amelyre több mint száz fiatalt várnak a világ minden tájáról.

A tollaslabdázó Krausz Gergely kijutott a világbajnokságra

Krausz Gergely világranglista-helyezése alapján indulási jogot szerzett a tollaslabdázók augusztusi, glasgow-i világbajnokságára. Magyar női induló nem lesz a VB-n.