2017. augusztus 19., szombat - Ilona

Címke: London

Márton Anita (Fotó: MTI - Czeglédi Zsolt)

Márton Anita világbajnoki ezüstérmes

Az olimpiai bronzérmes békéscsabai súlylökő 19,49 méterrel zárt a 19,94-gyel győztes kínai Kung Li-csiao mögött. A bronzérmet a riói nyári játékok bajnoka, az amerikai Michelle Carter érdemelte ki, 19,14-gyel.

Baji Balázs (Fotó: YouTube.com)

Baji Balázs világbajnoki bronzérmes 110 gáton – VIDEÓ

A 28 éves békéscsabai gátfutó a magyar atlétika 12. érmét szerezte meg szabadtéri világbajnokságon, Londonban az elsőt. Futószámban még soha nem állhatott világbajnoki dobogón magyar versenyző.

Citrom, limonádé

Megbírságoltak egy ötéves brit kislányt, aki fesztiválozóknak árult limonádét

Engedély nélküli árusításért százötven fontos (51 ezer forintos) bírságot szabott ki a helyi önkormányzat, amelynek szóvivője később elnézést kért és a bírságot is visszavonták.

EasyJet

Leszállítottak egy 15 éves fút egy repülőjáratról és magára hagyták

Egy Toulouse-ba induló EasyJet-járatról leszállítottak és magára hagytak egy kísérő nélkül utazó 15 éves fút a londoni Gatwick repülőtéren. A légitársaság elnézést kért és vizsgálatot indított.

TeenTech 2017 (Fotó: ELTE.hu)

TeenTech világbajnok a Trefort csapata

A Londonban rendezett Teen Tech Awards 2017 döntőjében spanyol és finn indulókat legyőzve az ELTE Trefort Ágoston Gyakorló Gimnázium csapata nyerte meg a verseny nemzetközi kategóriáját.

Shell Eco-marathon Europe (Fotó: MTI - Krizsán Csaba)

Győri negyedik hely a Shell Eco-marathon Europe versenyen

Negyedik helyezést szereztek kategóriájukban a győriek a május 25-28. között Londonban megrendezett Shell Eco-marathon Europe versenyen, amelyen idén három magyar csapat vett részt.

Shell Eco-marathon Europe (Fotó: MTI - Ujvári Sándor)

Gőzerővel készülnek a magyar fiatalok a Shell Eco-marathon Europe versenyre

Magyarországról a kecskeméti Kandó Kálmán középiskola, az Óbudai Egyetem, a Debreceni Egyetem és a győri Széchenyi István Egyetem csapata indul a versenyen.

Négy magyar csapat a Shell Eco-marathon Europe versenyen

A világ huszonhét országának 192 diákcsapata regisztrált az üzemanyag-hatékonysági viadalon, amelyen azok győznek, akik a legnagyobb távolságot tudják megtenni egy liter üzemanyaggal.

#SaatchiSelfie fotópályázat: egy jól sikerült képpel most részese lehetsz a „szelfi-történelemnek”

A nagyszabású fotópályázatára március 19-ig várják a nevezéseket a világ minden részéről.

Diana hercegnő (Fotó: Printerest/Diana Style Icon)