2018. november 19., hétfő - Erzsébet

Címke: EB

EuroSkills 2018

Százezer látogatót várnak a szakmák budapesti Európa-bajnokságára

Történetének legnagyobb nemzetközi rendezvényére készül a Hungexpo: szeptember 26-28. között a Budapesti Vásárközpontban rendezik meg a szakmák Európa-bajnokságát, az EuroSkills versenyt, amelyre csaknem 100 ezer látogatót várnak – közölte a Hungexpo Zrt. az MTI-vel.

Jázmin (Fotó: OXXO Hungary Truck Racing Team)

Jázmin új pilótát kap: versenyzőt vált az OXXO Hungary Truck Racing Team

Új pilótával folytatja az EB szereplést Magyarország egyetlen kamionversenyző csapata, a kétszeres EB győztes, kétszeres angol-bajnok OXXO Hungary Truck Racing Team. Az új versenyző nevét hamarosan bejelentik.

Úszás

Két magyar érem a junior nyíltvízi úszó Európa-bajnokságon

Szimcsák Mira arany-, Rohács Réka pedig ezüstérmet nyert a nyíltvízi úszók utánpótlás Európa-bajnokságán, amelyet péntektől vasárnapig Máltán rendeztek.

Három futamgyőzelmet ünnepelhetett Jázmin és pilótája a Nürburgringen

Ez a versenyhétvége évtizedek óta a legnagyobb kamionünnep a kontinensen, hiszen ekkor egyszerre tartják a FIA – Kamion Európa-bajnokság (ETRC) és a Trucks Mittelrhein Cup futamait.

Kajak-kenu

Hét magyar érem az utánpótlás kajak-kenu EB-n

Hét érmet, egy aranyat, négy ezüstöt és két bronzot szerzett a magyar küldöttség az olaszországi Auronzóban rendezett utánpótlás kajak-kenu Európa-bajnokságon. A zárónapi 200 és 500 méteres döntőkben öt dobogós hely volt a mérleg.

Bemutatjuk Jázmint és az idei Kamion EB egyetlen magyar csapatát

Az OXXO Hungary Truck Racing Team az idei FIA Kamion Európa-bajnokságon már az első futamhétvégén óriási sikert ért el, majd hazai pályán, a Hungaroringen is bizonyított. Mostantól – számos érdekesség mellett – oldalunkon is követhetitek Jázmin eredményeit.

Lovassy Krisztián (Fotó: 169k.net – Martin Granadia)

Lovassy Krisztián ezüstérmet szerzett scratch-ben a pályakerékpáros EB-n

A 29 éves magyar versenyző a francia Adrien Garel mögött lett második scratch-ben a Berlinben zajló pályakerékpáros Európa-bajnokság csütörtöki napján.

EB-bronzérmes a női ifjúsági kézilabda-válogatott (Fotó: Facebook/kezivalogatott - @hargitai.g)

Bronzérmet szerzett a női ifjúsági kézilabda-válogatott a szlovákiai Európa-bajnokságon

A találkozó legeredményesebb magyar játékosa a Győri Audi ETO balátlövője, Pál Tamara volt hat góllal, aki az Európa-bajnokság All Star-csapatába is bekerült.

Pavuk Tíra

Csodálatos sportemberi cselekedet egy fiatal békéscsabai futótól

Pavuk Tíra, a Békéscsabai AC atlétája a grossetói U20-as atlétikai Európa-bajnokság 3.000 méteres akadályfutásának döntőjében megállt, hogy segítsen az elesett Tóth Lili Annának, ezzel tulajdonképpen feladva a versenyt.

Kajak-kenu EB 2017 - Nádas Bence és Tótka Sándor

Minden idők egyik legjobb magyar eredménye a kajak-kenu EB-n

Hüttner Csaba szövetségi kapitány szerint a magyar válogatott minden várakozást felülmúlóan szerepelt a Plovdivban vasárnap befejeződött kajak-kenu Európa-bajnokságon, amelyen 10 arany-, 3 ezüst- és 3 bronzéremmel zárt.

Kajak-kenu

Huszonkét magyar érem az ifjúsági és U23-as kajak-kenu EB-n

Hét arany-, tizenegy ezüst- és négy bronzéremmel zárta a magyar csapat a belgrádi ifjúsági és U23-as kajak-kenu Európa-bajnokságot. Az utánpótlás szövetségi kapitány szerint a csapat felülmúlta az elvárásokat.

Vereség öngóllal a törököktől az U17-es EB negyeddöntőjében

A magyar válogatott egy öngóllal 1-0-ra kikapott a török csapattól pénteken a Horvátországban zajló U17-es labdarúgó Európa-bajnokság negyeddöntőjében.