2018. november 19., hétfő - Erzsébet

Címke: döntő

Virtuózok

Virtuózok: ma este lesz a döntő

Ma, június 1-jén este lesz a Virtuózok döntője. A közmédia klasszikus zenei tehetségkutató műsorában kilenc versenyzőt és három sztárprodukciót láthattok. A versenyzőknek a finálé a cél, ahová korcsoportonként csak egy versenyző juthat be.

Vitázik a világ ifjúsága 2018 – Balázs Fanni

A soproni Balázs Fanni lett a Vitázik a világ ifjúsága magyar döntőjének idei győztese

A vitában nem csak a jobb ténytudás volt döntő, hanem az is, hogy a résztvevők tárgyilagosan és korrekten ütköztessék a nézeteiket.

Vitázik a világ ifjúsága: jön az országos döntő

A 24 perces döntővitában a németül legjobban vitázó négy magyar fiatal a következő kérdésről ütközteti véleményét: „Támogassa-e az állam a diplomás hiányszakmák oktatását Magyarországon?”

Békéscsabai csapat nyerte az idei ESTÖRI versenyt

Április 18-án, szerdán rendezték meg a második ESTÖRI Kreatív Történelmi Verseny és az első ESTÖRI JUNIOR Alkotói Verseny döntőjét. A történelmi versenyen Békéscsabai, soproni és nagykanizsai csapatok végeztek az első három helyen, de különdíjból is jutott bőven.

Kövesd élőben az ESTÖRI döntőjét!

Kövesd élőben az ESTÖRI verseny döntőjét!

Április 18-án, szerdán rendezik meg a kismartoni Esterházy–kastély Haydn Termében az országos Esterházy kreatív történelmi verseny idei döntőjét, amelyet élő adásban is követhettek a YouTube-on délelőtt 10 órától délután 5 óráig.

Vitázik a világ ifjúsága

Franciska és Dóra képviseli Magyarországot a Vitázik a világ ifjúsága XI. nemzetközi döntőhetében

Aktuális politikai témákba bepillantást nyerni, izgalmakat átélni, nagy közönség előtt beszélni és mindezt idegen nyelven – ez vár Tallinban a nemzetközi vitahét résztvevőire.

Vizes VB - Vízilabda

A Margitszigeten lesz a férfi vízilabdatorna döntője

Az eredetileg kijelölt helyszínen, a Hajós Alfréd Nemzeti Sportuszodában rendezik a magyarországi vizes világbajnokság férfi vízilabdatornájának döntőjét, a Magyarország-Horvátország mérkőzést.

Megvédte címét a Real Madrid a Bajnokok Ligájában

A legrangosabb európai kupában 12. alkalommal diadalmaskodó királyi gárda lett az első csapat, amely megvédte a címét, amióta (1992/93) Bajnokok Ligájának nevezik a sorozatot, miután az idei döntőben 4-1 arányban legyőzte a Juventust.

BL-döntő: Történelmi címvédésre készül a Real Madrid, triplázna a Juventus

A Real Madrid történelmi címvédésre készül ma este, míg a Juventus a Bajnokok Ligája cardiffi fináléját követően a futballtörténelem nyolcadik triplázó klubja lehet.

Megvan a „Vitázik a világ ifjúsága” idei magyar győztese

Budai Franciska, a fővárosi Osztrák Iskola tanulója lett idén a „Vitázik a világ ifjúsága” („Jugend debattiert international”) német nyelvű vitavetélkedő magyarországi döntőjének győztese.

Virtuózok

Az élő döntővel folytatódik a „Virtuózok”

Május 26-án, pénteken este hirdetik ki az MTVA komolyzenei tehetségkutatójának élő döntőjében a korcsoportok győzteseit. Az élő közvetítés 19 óra 30 perckor kezdődik a Duna Televízióban.

Győri Audi ETO KC - Vardar Szkopje (Fotó: MTI - Szigetváry Zsolt)

A Győri Audi ETO KC megnyerte a női kézilabda Bajnokok Ligáját

A győri lányok hosszabbítás után 31-30-ra legyőzték a macedón Vardar Szkopje csapatát a női kézilabda Bajnokok Ligája Papp László Budapest Sportarénában rendezett vasárnapi döntőjében.