2018. augusztus 16., csütörtök - Ábrahám

Címke: aranyérem

földgömb, földrajz

Magyar siker a Nemzetközi Földrajzi Olimpián

Három érmet szerzett a magyar diákokból álló csapat a Nemzetközi Földrajzi Olimpián (International Geography Olympiad) – tájékoztatta a Pécsi Tudományegyetem (PTE) az MTI-t.

Úszás

Két magyar érem a junior nyíltvízi úszó Európa-bajnokságon

Szimcsák Mira arany-, Rohács Réka pedig ezüstérmet nyert a nyíltvízi úszók utánpótlás Európa-bajnokságán, amelyet péntektől vasárnapig Máltán rendeztek.

Női kézilabda junior-VB (Fotó: MTI - Czeglédi Zsolt)

Világbajnokok a junior kézis lányok!

A magyar válogatott megnyerte a Debrecenben rendezett női kézilabda junior-világbajnokságot, miután a júéius 14-i döntőben 28-22-re legyőzte Norvégia csapatát a Főnix Csarnokban. Golovin Vlagyimir szövetségi edző csapata százszázalékos teljesítménnyel nyerte meg a debreceni tornát.

Az aranyérmes magyar váltó (b-j): Burján Csaba, Knoch Viktor, Liu Shaoang és Liu Shaolin Sándor (Fotó: MTI - Czeglédi Zsolt)

Megszületett Magyarország első téli olimpiai aranyérme!

A Liu Shaoang, Liu Shaolin Sándor, Knoch Viktor, Burján Csaba összeállítású négyes megszerezte Magyarország történetének első téli olimpiai aranyérmét a rövidpályás gyorskorcsolyázók 5.000 méteres férfi váltóversenyében a phjongcshangi játékok csütörtöki napján.

Universiade 2017, Tajpej

Universiade: a legtöbb magyar pont 1965 óta

Az 1965-ös budapesti Univerisade óta a legtöbb pontot szerezte a magyar küldöttség a múlt héten véget ért tajvani sporteseményen. A magyar versenyzők öt arany-, öt ezüst- és négy bronzérmet szereztek Tajpejiben.

Magyar éremeső az Indianapolisban rendezett junior úszó-világbajnokságon

A fiatal magyar versenyzők öt arany-, nyolc ezüst- és három bronzérmet szereztek, ezzel – a legjobb európai országként – az éremtábla negyedik helyén zárták a VB-t.

Tíz éremmel, köztük öt arannyal zártuk a kajak-kenu VB-t

Öt arany-, három ezüst- és két bronzérmet szerzett a magyar kajak-kenu válogatott augusztus 24-27. között a csehországi világbajnokságon, második helyen végezve az éremtáblázaton.

Szegedi Melinda pályamunkája aranyérmet nyert

Magyar aranyérem egy nemzetközi innovációs versenyen

A nemzetközi projektek között Szegedi Melinda pályamunkája nyerte az aranyérmet a Kelet-Kínában, Hangzhou-ban megrendezett 32. Kínai Ifjúsági Tudományos és Technológiai Innovációs Versenyen.

Nemzetközi Informatikai Diákolimpia, Teherán (Fotó: ioi2017.org - Mohsen Azadeh)

Magyar sikerek a Nemzetközi Informatikai Diákolimpián

Több díjat, köztük egy aranyérmet hoztak el a magyar versenyzők a Nemzetközi Informatikai Diákolimpiáról, Teheránból – közölte a Neumann János Számítógép-tudományi Társaság (NJSZT).

Világjátékok 2017

Világjátékok: az eddigi legsikeresebb magyar szereplés

Magyarország a 11. helyen végzett az éremtáblázaton a vasárnap véget ért wroclawi Világjátékokon: a hat arany-, négy ezüst- és négy bronzérem a legeredményesebb magyar szereplés a multisport-esemény 36 éves történetében.

EYOF 2017 - Horváth Karolina

A zárónapon hét, összesen pedig 41 magyar érem az EYOF-on

Hét érmet nyertek a fiatal magyar sportolók a győri 14. nyári Európai Ifjúsági Olimpiai Fesztivál (EYOF) zárónapján, összességében pedig 41 dobogós helyezéssel, ezzel az éremtáblázaton a harmadik hellyel zárták a játékokat.

Pénteken újabb nyolc, összesen pedig eddig 34 magyar érem az EYOF-on

Nyolc érmet nyertek a fiatal magyar versenyzők Győrben, a 14. nyári Európai Ifjúsági Olimpiai Fesztivál (EYOF) júéius 28-i, pénteki versenynapján.